EN

Yedekleme Çözümleri

Yedekleme Çözümleri

Şirketler için her bilginin ayrı bir önemi ve ayrı bir değeri vardır. İşte bu nedenle Entegres olarak, uzman personelimizle hizmet vermekte ve yeni teknolojileri müşterilerimize çözüm seçenekleri halinde ve en doğru konumlandırmalarla birlikte sunmaktayız.

Neden Yedekleme?

Depolanan verilerin, herhangi bir nedenle zarar görmesi, kurumların çalışma süreçlerinde ciddi sorun ve zararlara yol açabilmektedir. Yaşanabilecek her türlü felaket durumu sonrasında, depolanan verilerin geri yüklenememesi, kurumun ticari faaliyetlerine son vermesine neden olabilecek kadar büyük problemleri içerisinde barındırır. Bu sebeple kurumlarda çalışma süreç ve kapasitelerine bağlı olarak, yedekleme sistemleri kurulmalı, yedekleme işlemleri günlük olarak takip edilmelidir.

Yedekleme sistemlerinde, sunucu ve depolama birimleri üzerindeki verilerin; tam, artırımlı ve farklı biçimlerde, manuel ya da belirlenecek zaman periyotları ile otomatik olarak alınabilmesi ve bu yedeklerin, tam ya da kısmî kurtarma işlemlerinde, veri kaybına uğramadan elde edilebilmesini mümkün kılar.